KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15643276
nr 1564 3276
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
7 st, Blyerts och kol. Signerade. Blandteknik, bildmått: 20x27 cm, yttermått inklusive ram: 35x41 cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 18 september 2023
kl 18:09:35
16/9 16:36:18
600 kr
18/9 18:02:33
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås